STREAMING NOW: Watch Now

Top of Iowa Conference wrestling results

Saturday's top finishers from the Top of Iowa Conference meet.

Posted: Jan 26, 2019 11:19 PM

FOREST CITY, Iowa – The Top of Iowa Conference held its wrestling tournament on Saturday. Highlighta re available above and below is a list of Saturday’s top finishers.

TEAM RESULTS
1. Osage
2. Lake Mills
3. Central Springs
4. West Hancock
5. Nashua-Plainfield


106
1st Place - Clayton McDonough of Central Springs
2nd Place - Brock Moore of Forest City
3rd Place - Cael Wollner of Newman Catholic

113

1st Place - Jakob Whitinger of Nashua-Plainfield
2nd Place - Joe Jacobs of Osage
3rd Place - Bryce McDonough of Central Springs

120

1st Place - Joe Sullivan of Osage
2nd Place - Trey Nelson of Nashua-Plainfield
3rd Place - Brock Mathers of Central Springs

126

1st Place - Averee Abben of Osage
2nd Place - Bryce Trees of North Butler
3rd Place - Carter Pals of Central Springs

132

1st Place - Jacob McBride of Newman Catholic
2nd Place - Caden Schrage of Northwood-Kensett
3rd Place - Kyle Beery of Lake Mills

138

1st Place - Caiden Jones of Lake Mills
2nd Place - Logan Heaberlin of Belmond-Klemme
3rd Place - Brody Roll of Osage

145

1st Place - Mark Dawson of Eagle Grove
2nd Place - Lucas Garl of Central Springs
3rd Place - Kristian Gunderson of Forest City

152

1st Place - Kameron Black of Newman Catholic
2nd Place - Jared Shaw of Garner-Hayfield/Ventura
3rd Place - Colin Muller of Osage

160

1st Place - Zach Williams of Osage
2nd Place - Elijah Wagner of Lake Mills
3rd Place - Gideon Rollene of Northwood-Kensett

170

1st Place - Spencer Mooberry of Osage
2nd Place - Tate Hagen of West Hancock
3rd Place - Zack Wagner of Lake Mills

182

1st Place - Tucker Kroeze of Belmond-Klemme
2nd Place - Cole Kelly of West Hancock
3rd Place - Drake Harnish of Lake Mills

195

1st Place - Zach Ryg of Central Springs
2nd Place - Chase McCleish of Newman Catholic
3rd Place - Mathew Francis of West Hancock

220

1st Place - Teddy Behrens of Central Springs
2nd Place - Max Johnson of Lake Mills
3rd Place - Joel Mendoza of Eagle Grove

285

1st Place - Chet Buss of North Butler
2nd Place - Chandler Redenius of West Hancock
3rd Place - Tyler Nielsen of Garner-Hayfield/Ventura

Article Comments

Mason City
Scattered Clouds
73° wxIcon
Hi: 74° Lo: 55°
Feels Like: 73°
Albert Lea
Clear
70° wxIcon
Hi: 71° Lo: 54°
Feels Like: 70°
Austin
Clear
75° wxIcon
Hi: 75° Lo: 55°
Feels Like: 75°
Charles City
Overcast
72° wxIcon
Hi: 72° Lo: 56°
Feels Like: 72°
Rochester
Scattered Clouds
71° wxIcon
Hi: 72° Lo: 54°
Feels Like: 71°
Tracking an active pattern to end the work week
KIMT Radar
KIMT Eye in the sky

Latest Video

Image

Gifted and Talented Symposium

Image

Chris Norton Wheelchair Camp

Image

Freeborn County Relay for Life

Storm Team 3: Warm end to June

Image

Sudan crisis being felt in Rochester

Image

Tracking Another Round of Fog This AM

Image

A rally for Sudan will happen in Rochester

Image

MILLIONS of pop tabs!

Image

Chris Nelson's PM Weather Forecast

Image

Stewartville hosts first ever all-comers track meet

Community Events